Tematikus foglalkozás
31. foglalkozás: Fedezzük fel Európát
https://europa.eu/kids-corner/explore_hu.html online egyéni játék a számítástechnika teremben
Tematikus foglalkozás
31. foglalkozás
Szakma Activity
Az óra témája: Szakma Activity
Az óra cél- és feladatrendszere: Pozitív magatartási és viselkedési szokások kialakítása, Együttműködés fejlesztése, Értékrend megismerése és formálása, Döntésképesség fejlesztése
Az óra didaktikai feladatai: 1. a figyelem felkeltése, 2. a tanuló informálása a célról, 3. előismeretek felidézése, 4. az új ismeretek nyújtása, 5. a tények, jelenségek sokoldalú elemzése, 6. fogalomalkotás, következtetés absztrakciók, 7. rendszerezés és rögzítés, 8. alkalmazás
Felhasznált források: Szakma Activity szituációs játékok
Angol nyelvi foglalkozások
Mother’s day – Anyák napja
Német nyelvi foglalkozás
Spielen – Játékok
Tantárgyi fejlesztés – táblajátékos foglalkozás
31. foglakozáson:
TŐTIKÉK (6×6-os véletlen választott táblán, nyerő-, vagy vesztő négyesért)
Az ötödölőről, negyedölőre “egyszerűsített” játék.
(A NÉGY A NYERŐ nevű, legismertebb változatában egy függőleges síkban felállított lyukacsos táblába felülről lefelé ejtik be korongjaikat a játékosok.)
Megállapodás szerint, megdöbbentően sok féle rácsozatú és irányítottságú táblán is játszható, a mezők számával megegyező darab, fele-fele részben sötét és világos bábuval. Megegyezés hiányában a fenti, négyzetes elrendezésű, “szövetmintás”, a széléről befelé töltögetett táblát kell használni, 32-32 db bábuval.
Játékszabály:
Az induláskor üres táblára felváltva, egyesével teszik le bábuikat a játékosok. Egyikük világosat, másikuk sötétet. A partit az nyeri, akinek sikerül négy darab bábuját egymás mellé leraknia.
A TŐTIKÉ-ben nem választható meg teljesen szabadon a lerakott bábu helye. A játékmezőn kijelölt irányított töltögetési utakat olyan lejtős csatornaként szemléletes elképzelni, amelyekbe golyó alakú bábukat töltve, azok nyílirányban vagy a csatorna végéig, vagy a már korábban a csatornába töltött bábuknak ütközve kerülnek a helyükre.
Az alábbi ábrákon mutatott elrendezések mintája alapján szabadon készíthetők további, saját tervezésű versenytáblák. Több olyan tábla is található, melyen hárman, ill. négyen is versenyezhetnek.