Tematikus foglalkozások/Dr. Pulinkáné Balázs Mariann
A tematikus foglalkozások témája: Önismeret mélyítés
- Érdeklődésem típusa (módszeres, tárgyias, irányító, szociális újító)
Fejlődött a csoporttagok önismerete, megismerik képességeiket, készségeiket, képet kapnak fő érdeklődési irányukról. Erősödik a motiváltságuk és önbizalmuk.
Angol nyelvi foglalkozások/Bendéné Erdei Emőke
- A csatlakozó tagállamok
A témakörök megismerése előtt, a gyerekekkel megismertettem az alapvető földrajzi fogalmakat, történelmi előzményeket magyarul ill. angolul. Játékos interaktív módon folytak a foglalkozások, a számítástechnika terem eszközeit használtuk (interaktív tábla, laptop, számítógép) a Google Eart program segítségével jutottunk el az Unió országaiba. Memória játék formájában és TOTO-val mélyítettük a fogalmakat és az új szavakat.
Német nyelvi foglalkozások/Illésné Sipeki Margit
- Számok: 0-100-ig
Tantárgyi fejlesztő foglalkozások/Baloghné Berkó Margit
Beszorítós-bekerítős
- Malacfogó (Neutron)
- Sakkvariánsok
A táblás játékoknak a matematikával való szoros kapcsolata nyilvánvaló, hiszen ez a sajátos ismeretszerzési módszer logikus gondolkodásra, következtetésre nevel. A matematikatanítás célja és feladata a tanulók önálló, rendszerezett, logikus gondolkodásának kialakítása, annak megtanítása, hogy a helyes következtetés menetében a premisszák igazsága szükségszerűen maga után vonja a konklúzió igazságát, azaz, lehetetlen olyan szituáció, amelyben a premisszák igazak, a konklúzió pedig téves. Mindezt az a folyamat biztosítja, amelynek során fokozatosan kiépítjük a matematika belső struktúráját fogalmak, axiómák, tételek, bizonyítások elsajátításán keresztül, a tanultakat pedig változatos területeken alkalmazzuk. A logika feladata azon feltételek tisztázása, amelyek a helyes következtetés szabatos megfogalmazásához szükségesek, azon eszközök megadása, amelyek segítségével ellenőrizhetőek, hogy a következtetések valóban helyesek-e. A diszkussziós képesség fejlesztésével, a többféle megoldás keresésével, megtalálásával és megbeszélésével a logikus gondolkodást fejlesztjük, amely a problémamegoldásban, az algoritmikus eljárások során és az alkalmazásokban egyaránt lényeges.